Zapisy Do Szkoły 
i Opłaty

Zapisy i Opłaty

Bardzo często zastanawiamy się czy zapisać nasze dziecko do Polskiej Szkoły Sobotniej? Czy warto i czy dziecko jest w stanie się czegoś tam nauczyć w krótkim czasie? Do czego będzie im potrzebny język polski?
My wszyscy, którzy mieszkamy za granicą, powinniśmy uświadamiać sobie jak ważny jest język ojczysty. Niektórzy rodzice uważają, że skoro nasze dzieci tu mieszkają, uczą się i może pozostaną to znajomość języka polskiego jest zbędna. Nie biorą pod uwagę tego, że w przyszłości nasze dzieci mogą czerpać niesamowite korzyści z tego, że są dwujęzyczne. Może znajdą pracę, w której język polski będzie tak samo potrzebny jak angielski.
Poza tym miło będzie rodzinie (szczególnie dziadkom), gdy nasze dzieci będą potrafiły rozmawiać z nimi w ich ojczystym języku lub choćby napisac kartke urodzinowa bądź świąteczna. 

Zgłoszenia dzieci do PSS przyjmowane są przez cały rok. Należy wysłać poczta elektroniczna informacje zawierające imię, nazwisko, date urodzenia dziecka oraz telefon/e-mail rodzica na adres: admin@psssanjose.org
Zgłoszenie do szkoły nie jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka na listę uczniów w najbliższym roku szkolnym. Wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły w bieżącym roku szkolnym, mają zapewnione miejsce w PSS w roku następnym. Potwierdzenie zapisu dziecka na liście uczniów w danym roku szkolnym zostanie wysłane na początku sierpnia, wtedy też trzeba uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości $50.00 (opłata rejestracyjna jest bezzwrotna) Aplikacje i wszystkie dokumenty zawierające informacje o szkole wysyłane są do rodziców pod koniec sierpnia.

Aby przyspieszyć proces zapisów do szkoły, uprzejmie prosimy o przyniesienie wypełnionych już aplikacji w pierwszym dniu szkoły oraz dokonać opłaty czesnego. Opłata roczna za jedno dziecko wynosi $650.00, za 2 dzieci $1100.00, a za 3 dzieci $1500.00
Płatność za naukę w szkole może być rozłożona na dwie raty. Pierwsza rata obowiązuje przy zapisie dziecka do szkoły, a druga rata do 30 stycznia roku następnego. 

W sytuacjach wyjątkowych (np. nieszczęść rodzinnych) i po złożeniu wymaganych dokumentów, kierownictwo może rozpatrzyć okresowe zwolnienie z opłat za szkołę. Dyskrecja zapewniona.

1 Dziecko

$650

2 Dzieci

$1100

3 Dzieci

$1500

W opłatę za szkołę włączony jest koszt podręczników szkolnych. Rodzice wszystkich uczniów uczęszczających do szkoły mają obowiązek corocznego składania formularza rejestracyjnego. Przy zapisie ucznia do PSS rodzice muszą zadeklarować date zorganizowania lunchu dla nauczycieli oraz pracy społecznej na rzecz szkoły. Listy z zapisami na dyżury będą dostępne przy składaniu aplikacji.

Grow your business.
Today is the day to build the business of your dreams. Share your mission with the world — and blow your customers away.
Start Now